Info

Často kladené otázky

1. Ako si príves objednám?

Príves si môžete objednať telefonicky, emailom, alebo priamo na stránke www.mobilneubytovanie.sk vyplnením rezervačného formulára TU: https://mobilneubytovanie.sk/rezervacia/ . Náš tím Vám do 24h počas pracovných dní odošle cenovú ponuku na schválenie. Po schválení od nás obdržíte zálohovú faktúru. Po jej uhradení je príves rezervovaný a záväzne objednaný.

2. Kde si príves preberiem?

Príves vám môže odovzdať náš pracovník priamo na vami zvolenom mieste, pričom 1km dopravy je spoplatnený sumou 0,50€, resp. 0,45€ pri dlhšej dobe prenájmu na 1km (jedno smerne). Príves si takisto môžete prebrať priamo u nás, no podmienkou je vodičský preukaz kategórie BE.

3. Ako príves funguje?

Každý príves je pre jeho správne fungovanie na mieste odstavenia potrebné pripojiť na prívod vody a elektrickej energie, čo zabezpečí správne fungovanie sociálnych zariadení, kúrenia, spotrebičov, osvetlenia a všetkých ostatných funkcií prívesu.

4. Ako príves odstavím?

Po umiestnení prívesu v jeho finálnej destinácií je potrebné vysunúť všetky stabilizačné nohy, ktoré prispejú vačšiemu komfortu pri pohybe v prívese a zabránia jeho nakláňaniu. Následne je potrebné príves pripojiť na prívod elektrickej energie, vody a vyvedenia odpadovej hadice do kanálu, alebo zbernej nádrže.

5. Aké je vybavenie jednotlivých prívesov?

Každý z príves je typologicky iný, naśu kompletnú ponuku vrátane detailného vybavenie nájdete TU: https://mobilneubytovanie.sk/info-2/

6. Ako môžem za príves zaplatiť.

Po vytvorení rezervácie prívesu vás bude do 1 pracovného dňa kontaktovať náš pracovník s konkrétnou cenovou ponukou a pokynmi ku platbe. Vo všeobecnosti je potrebné uhradiť 50% pre záväzné potvrdenie rezervácie, zvyšných 50% najneskôr v deň prebratia prívesu. Pri odovzdaní prívesu musí zákazník v hotovosti zložiť vratnú kauciu vo výške 500€, ktorá mu bude vrátená v plnej výške po odovzdaní prívesu bez vzniknutého poškodenia.

7. Čo v prípade, že karavan prestane správne pracovať, resp. sa niečo pokazí?

V prípade poruchy prosím volať na našu infolinku +421 940 330 855

8. V akom stave mám príves vráťiť?

Príves musí byť nepoškodený a uprataný, v opačnom prípade vám budú účtované poplatky podľa nášho cenníka, ktorý je súčasťou zmluvy o prenájme.

9. Ako funguje napojenie na vodu, odpad, elektriku?

Každý príves disponuje vonkajším pripojením na vodu, odpad a elektriku.

VODA
Súčasťou výbavy prívesu je 25m hadica na napojenie vody. K vodovodu aj ku karavanu je napájaná záhradnou 3/4 colovou rýchlospojkou.

ODPAD
Príves je vybavený 10m hadicou na odpad. Takzvaný mixér pomelie všetok odpad a čerpadlom odpad vytláča do odpadovej hadice. Tú je potrebné zviezť do kanálu, alebo do zbernej nádoby na odpad. Do toalety môže byť vhadzovaný aj toaletný papier.

ELEKTRIKA
Každý príves je vybavený 35m káblom na 400V - 5 kolík. Kábel stačí zapojiť do elektrickej siete a v prívese sa spustí celý vnútorný elektrický rozvod vrátane kúrenia.

10. Môžem príves ťahať za osobným autom?

Áno, príves je možné ťahať za osobným autom. Celková hmotnosť prívesu je 2000kg. Preto je dôležité skontrolovať v technickom preukaze vozidla maximálnu možnú hmotnosť prípojného vozidla, ktorá musí byť minimálne 2000kg.

11. Aká je maximálna povolená rýchlosť prívesu?

Maximálna možná rýchlosť jazdy s prívesom je 90km/h, avšak nami odporúčaná maximálna rýchlosť jazdy je do 80km/h. Dôležité je prispôsobiť rýchlosť schopnostiam vodiča, ako aj technickým možnostiam ťahajúceho vozidla.